Najlepsze 7 oznak, że jesteś gotowy do powrotu na studia.

Czy jesteś gotowy, aby powrócić na studia? Czy brakuje ci komfortu i spokoju, który pochodzi z bycia studentem? Czy myślałeś o tym, jaką pracę będziesz mógł zdobyć, jeśli zdobędziesz stopień naukowy?

Stworzyliśmy listę siedmiu znaków, które powiedzą ci, czy jesteś gotowy, aby ponownie rozpocząć życie w college’u.

1. Tęsknisz za atmosferą panującą w klasie

Przyzwyczaiłeś się do studiowania w zaciszu swojego domu. Kiedy wrócisz do szkoły, będziesz otoczony przez innych studentów, którzy są tak samo podekscytowani, jak ty, aby się uczyć.

2. Czujesz potrzebę większej odpowiedzialności

Pójście na studia to duży krok i będziesz musiał zadbać o siebie. Bardzo łatwo jest zatracić się w college’u i zapomnieć o swoich obowiązkach.

3. Zajęcia nie sprawiają Ci przyjemności

Jest powód, dla którego poszedłeś na studia. Chciałeś poszerzyć swoją wiedzę i nauczyć się nowych rzeczy. Więc jeśli nie cieszysz się zajęciami, być może będziesz musiał rozważyć zmianę kierunku studiów.

4. Czujesz się znudzony swoimi starymi zainteresowaniami

College to ekscytujące doświadczenie, ale może być również przytłaczające. Jeśli jesteś znudzony swoimi starymi zainteresowaniami, to jest czas, aby podnieść nowe hobby.

5. Masz jasny pomysł na to, co chcesz robić

Twoim celem, gdy byłeś dzieckiem, było dorosnąć i zdobyć stopień naukowy. Tak więc, będziesz musiał podjąć decyzję i skupić się na tym, co chcesz robić.

6. Wiesz, że jesteś gotowy

Czy myślałeś o tym, jak wypełnisz luki w swoim harmonogramie? Czy jesteś gotowy, aby wrócić do rowka?

7. Poczyniłeś pewne ustalenia finansowe

Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za czesne i książki, to być może będziesz musiał podjąć pracę w niepełnym wymiarze godzin.

Wnioski:

Teraz, gdy zdecydowałeś, że jesteś gotowy, aby wrócić do szkoły, nadszedł czas, aby podjąć działania. Więc zacznij od najlepszych 7 znaków, że jesteś gotowy, aby wrócić do college’u.