Czy jesteś przygotowany do studiów? Oto, co powinieneś wiedzieć

Czy jesteś gotowy na studia? W momencie wejścia do sali wykładowej, pierwszym pytaniem, jakie musisz sobie zadać, jest to, czy jesteś do tego przygotowany. Być może myślisz, że okres przygotowania do studiów już się skończył, ale tak nie jest.

Nawet po zakończeniu szkoły i ukończeniu studiów, nadal jest wiele nauki i zrozumienia, które należy wykonać. College to czas, w którym uczysz się nowych koncepcji, poznajesz nowych ludzi i zyskujesz pewność siebie.

Oto kilka ważnych punktów, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem życia w college’u.

Jakie są wymagania, aby ubiegać się o studia?

Istnieje wiele dostępnych informacji na temat tego, jak ubiegać się o college. Niektórzy z Was mogą wiedzieć, że formularz aplikacyjny jest wypełniany przez Was i musi zostać złożony w college’u.

Należy odwiedzić stronę internetową college’u i zapoznać się z listą wymagań dotyczących składania podań. Istnieją trzy główne wymagania, które należy spełnić:

Ważny paszport.

Dyplom ukończenia szkoły średniej/równoważne świadectwo.

Rozmowa kwalifikacyjna.

Oprócz nich trzeba spełnić minimalny wynik w teście wstępnym.

Jakie są wymagania dotyczące przyjęcia?

Kolejną rzeczą, którą musisz wiedzieć, są wymagania wstępne. Istnieje wiele różnych sposobów przyjmowania na studia, a niektóre college przyjmują studentów bez żadnego testu wstępnego.

Niektóre z college’ów wymagają wyników SAT. Niektóre college wymagają wyników ACT. Inne college wymagają wyników TOEFL i IELTS.

Ile kosztuje nauka w college’u?

Na pewno dostaniesz wiele pytań związanych z kosztami studiowania w college’u. Nawet jeśli studiujesz w prywatnym college’u, opłaty będą wynosić około 7000 dolarów.

Jeśli jednak studiujesz na uczelni państwowej, to czesne może wzrosnąć nawet do 12 000 dolarów.

Jeśli planujesz uczęszczać do college’u online, to czesne będzie nieco niższe niż w zwykłym college’u.

Czy są jakieś stypendia dostępne dla studentów?

Jak już wcześniej wspomniałem, niektóre college będą oferować stypendia dla zasłużonych studentów.

Nawet jeśli nie dostaniesz stypendium, są dostępne inne źródła funduszy. Możesz wziąć pożyczki od rządu. Możesz również poprosić rodziców o pomoc.

Gdzie mam mieszkać?

To kolejne ważne pytanie. Jeśli mieszkasz w mieście, to nie musisz się martwić o miejsce pobytu.

Jeśli jednak studiujesz na wsi, wtedy będziesz musiał poszukać domu do wynajęcia.

Czy stać mnie na koszty utrzymania?

Jest to największe zmartwienie większości studentów. Jednak jeśli studiujesz w publicznej uczelni, wtedy nie musisz się martwić o ilość wydawanych pieniędzy.

Jeśli jednak studiujesz w prywatnej uczelni, wtedy koszty utrzymania mogą sięgać nawet 3000 dolarów miesięcznie.

Ile czasu będę miał na zajęcia?

Kiedy ubiegasz się o