Kamienie na szaniec sprawdzian

Pobierz

Narysuj znak Polski Walczącej 5.. Jaki był pseudonim Tadeusza Zawadzkiego?. Rozpocznij test.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25. c) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. odpowiedź: Książka "Kamienie na szaniec" to literatura faktu, bo pojawiają się w niej prawdziwe wydarzenia, podany jest czas i miejsce tych wydarzeń, występują postacie historyczne.. d) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Chłopcy wyjechali w Beskidy.. Zośka nazywał się Tadeusz Zawadzki.. Rudy początkowo gotował źle .Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.sprawdzian z lektury,, Kamienie na szaniec"?. b) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku.. Wystąpienia publiczne - Cykl ćwiczeń dla szkoły podstawowej i gimnazjum.. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Podaj autora i tytuł wiersza, który deklamował Czarny Jaś przed śmiercią Rudego.Kamienie na szaniec - - Test.. Jak naprawdę nazywali się główni bohaterowie?. Władysława IV.. Materiały dydaktyczne z języka polskiego dla klasy 3 gimnazjum..

Rozwiąż test!Kamienie na szaniec - Test.

30 marca 1943 r. 25 marca 1943 r. 30 marca 1944 r. 25 marca 1944 r. 3 kwietnia 1961 r. 3 kwietnia 1962 r.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Test składa się z 15 pytań o różnym poziomie trudności..

1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?

Na czym polegała akcja pod Czarnocinem?. Rozwiązanie.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Darmowy quiz: "Kamienie na szaniec" - Test z Lektury w kategorii Szkoła podstawowaTest z lektury: "Kamienie na szaniec".. Test zawiera 34 pytań.. Nauczyciel geografii nazywany był Zeusem.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Co się stało ze Stanisławem Bytnarem?. Zaznacz dobrą odpowiedź.. został uwięziony na Pawiaku do wiosny 1944 a potem nie ma informacji o nim trafił do Oświęcimia został skatowany w alei Szucha został rozstrzelany : 13.W przytoczonym fragmencie Kamieni na szaniec opisane zostały działania podjęte przez przyjaciół Rudego po jego aresztowaniu.. P F Zadanie 2.. Zośka- Dawid Pisarczyk Rudy- Aleksander Breja Alek- Bartosz Kowalski.24.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Alka nazywał się Maciej Aleksy Dawidowski.. Rudy, Alek i Zośka ukończyli tę samą szkołę - Gimnazjum i Liceum A. im.. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Autorem "Kamieni na szaniec" jest: Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Aleksander Kamiński Henryk Sienkiewicz : 12..

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebieKto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - .. ALEK - .. Rozwiąż następujące skróty: AK -.. GS -.. Aleksander Kamiński osobiście znał bohaterów swojej książki.. < test > 2010-03-22 13:16:34; Lektura Kamienie na szaniec A. Kamiński 2009-10-10 20:30:16; A.Kamiński Kamienie na Szaniec test - pomocy 2010-09-29 19:59:43; Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec" - zadania 2010-05-06 23:04:04; Charakterystyka Rudego z lektury kamienie na szaniec 2012-03-13 12 .Sprawdzenie znajomości obowiązkowej lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" (kl. II gimnazjum) można zrobić za pomocą następujących pytań.Pobierz: sprawdzian kamienie na szaniec gwo.pdf.. Jana Zamoyskiego.11.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy d) .Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. (0-1) Wskaż cechę, która charakteryzuje Zośkę w przytoczonym fragmencie.. Rudy nazywał się Jan Bytnar..

Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.

:) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraAutorem "Kamieni na szaniec" jest Aleksander Kamiński.. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. Wyjaśnij, na czym polegała tzw. afera kopernikowska, którą zasłynął "Alek" Polegała ona na odkręceniu Niemieckiej tablicy z pomnika .sprawdzian z lektury ,,Kamienie na szaniec"?. "Kamienie na szaniec" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (klucz), plik: -kamienie-na-szaniec-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-klucz.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) .TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY ALEKSANDER KAMIŃSKI, KAMIENIE NA SZANIEC KOD UCZNIA: (KLASA I NUMER Z DZIENNIKA) W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź.. P F W celu odbicia Rudego przyjaciele zrezygnowali z wykonania innych zaplanowanych działań.. 6. Podaj slogan związany z sabotażem kin.. 7.Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz SłowackiUzupełnij: "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego to "opowieść o wspaniałych ideałach bohaterstwa i służby, o ludziach, którzy potrafili pięknie umierać i pięknie żyć".. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Kamienie na szaniec to: a) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu.. Na czym polegała akcja fotograficzna Wawra .. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt