Charakterystyka dziewczynki z katarynki

Pobierz

Dziewczynka - to niewidoma ośmiolatka, która wraz z matką i jej przyjaciółką, zamieszkiwała w mieszkaniu na wprost okna gabinetu pana Tomasza.. Dziewczynka mieszkała wraz z matką i jej przyjaciółką w warszawskiej kamienicy.Charakterystyka pana Tomasza.. Mieszkała z matką i starszą panią w wynajmowanym lokalu.. Z zawodu jest on adwokatem.. Wypracowanie zawiera 443 wyrazy.. Charakterystyka Pana Tomasza.Dziewczynka była kaleką, nie widziała, a jej matki nie było stać na lekarzy, a co dopiero na wybitnego specjalistę okulistyki, który mógłby się zająć dziewczynką.. Z zawodu jest on adwokatem.. Na twarzy ośmiolatki nie było uśmiechu, dlatego tak bardzo zaintrygowała bohatera.Charakterystyka niewidomej bohaterki.. Widać było, że się nudzi.. Dodaj test; Ta witryna wykorzystuje pliki cookies by zarządzać sesją użytkownika.. Mieszka z koleżanką, sama nie mogłaby opłacić czynszu.Charakterystyka pana Tomasza Pan Tomasz to główny bohater książki pt. "Katarynka".. To mężczyzna w podeszłym wieku.. Z usposobienia melancholijny, uporządkowany samotnik, mimo że w młodości nie stronił od towarzystwa (zwłaszcza kobiet).Bolesław Prus "Katarynka" - charakterystyka niewidomej dziewczynki z "Katarynki" Postać małej, ośmioletniej dziewczynki w noweli "Katarynka" ma znaczący wpływ na zmianę zachowania głównego bohatera.. Była to smutna i melancholijna osóbka, której jedyną radością były dźwięki muzyki z katarynki..

Historia niewidomej dziewczynki.

Wypracowanie zawiera 443 wyrazy.. Ubiera się bardzo elegancko, często ma przy sobie angielski parasol.Niewidoma dziewczynka jest bohaterką noweli B. Prusa pod tytułem "Katarynka".. Jest samotny, ponieważ najpierw nie mógł znaleźć czasu, aby się ożenić, a potem nie odpowiadała mu żadna kandydatka.. Bohaterka to kilkuletnia niezwykła dziewczynka, którą spotkał dramatyczny los.. Czerwona wiśnia stała się dla niej wiśnią gładką, okrągłą i miękką (…).. Logowanie.. Dziewczynka nie mogła się z tym pogodzić.. Pan Tomasz jest głównym bohaterem, jest on mężczyzną w średnim wieku.. Pomożesz ?. Straciła wzrok na skutek poważnej choroby.. Dziewczynka mieszkała wraz z matką i jej przyjaciółką w warszawskiej kamienicy.charakterystyka dziewczynki z katarynki .. Miał .Dziewczynka była kaleką, nie widziała, a jej matki nie było stać na lekarzy, a co dopiero na wybitnego specjalistę okulistyki, który mógłby się zająć dziewczynką.. Zresetuj hasło Zarejestruj sie.. Wydarzenia rozgrywają się w XIX wiecznej Warszawie.. Na ludzi patrzył swoimi siwymi, łagodnymi oczami.. Mieszkał na ulicy Miodowej w Warszawie.. Sprawia wrażenie wyobcowanej, pogrążonej w smutku: Dziewczynka zwykle siedziała przy oknie.Stopniowo pamięć wzrokowych wrażeń poczęła się zacierać w dziewczynce..

Miał szpakowate faworyty.charakterystyka pana tomasza z katarynki!!

W wieku sześciu lat dziewczynka poważnie zachorowała.Katarynka Charakterystyka pana Tomasza.. Wygląd pana Tomasza-w młodości nosił wąsik , a dziś bokobrody-rumiana twarz -siwe i łągodne oczy - chodził pochylony - nosi ciemno-granatowe palto .Reakcja niewidomej dziewczynki na grę katarynki z punktu widzeni matki zadanie dodane 22 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika mama12 ( 10 ) [Szkoła podstawowa] katarynkaDziewczynka była kaleką, nie widziała, a jej matki nie było stać na lekarzy, a co dopiero na wybitnego specjalistę okulistyki, który mógłby się zająć dziewczynką.. Radość odnajduje w doświadczeniach innych zmysłów, jednak od kiedy zamieszkuje podwórko pana Tomasza niemalże nie ma dostępu do dźwięku.. Wypracowanie zawiera 443 wyrazy.. a) choroba b) oswajanie się z kalectwem.. Pan Tomasz miał rumianą twarz na której widniały siwe, ostro zakręcone wąsy.. Cookies używane są także do monitorowania statystyk strony, oraz zarządzania reklamami.. Pan Tomasz to główny bohater książki pt. "Katarynka".. Pan Tomasz jest prawnikiem, prowadzi bardzo poukładane życie.Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 169) Pan Tadeusz Koncert Wojskiego - dźwięki oraz środki stylistyczne.. (1 153) Pytania na ustny polski 2005 (803) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (563) Pojedynek Hektora z Achillesem (410) Ciąg dalszy nowelki Katarynka..

Bolesław Prus - Katarynka - Charakterystyka dziewczynki.

.Pan Tomasz - główny bohater Katarynki; emerytowany adwokat, kawaler, znawca sztuk pięknych, miłośnik wysmakowanych drobiazgów i gustownych mebli.. Na ludzi patrzył swoimi siwymi, łagodnymi oczami.. Obie kobiety pracowały i opiekowały się małą.. Wypracowanie dotyczy niewidomej dziewczynki, bohaterki noweli "Katarynka" autorstwa B. Prusa i stanowi jej charakterystykę.. Login Hasło Zapamiętaj mnie.. ;] Mam do was prośbę ;] Na jutro mam przygotować charakterystykę Pana Tomasza z Katarynki B.Prusa a kompletnie nie mam czasu jej napisać dlatego chciałabym aby ktoś z was napisał albo skopiował z jakiegoś źródła oto tą charakterystykę.Dziewczynka była ładna, ciemnowłosa, blada i powolna.. Zajmuje się krawiectwem, które pochłania cały jej czas, ponieważ tylko w ten sposób może utrzymać siebie i córkę.. Pan Tomasz miał rumianą twarz na której widniały siwe, ostro zakręcone wąsy.. Nie może pogodzić się ze swoim kalectwem - następstwem nieznanej choroby, na którą zapadła w wieku 6 lat.. Jest ciekawa świata, ale i pełna melancholii.. Stale siedziała przy oknie, bawiła się lalką i stale nadsłuchiwała.. Bohaterka ciagle ma nadzieję na to, że odzyska wzrok, ale znosi swoje kalectwo z podziwu godną cierpliwością.Inni - charakterystyka • Katarynka Sąsiadka - matka niewidomej dziewczynki, biedna, młoda, ładna kobieta..

Niezwykle zamożny ...2.Charakterystyka dziewczynki z noweli Bolesława Prusa p.t.

Dziewczynka, która występuje w noweli Bolesława Prusa Katarynka miała 8 lat.. Pan Tomasz nigdy nie widział, jak biegała po pokoju czy śpiewała.. Ma szpakowate włosy i jasnoszare, łagodne oczy.. Pan Tomasz - mecenas, który nie jest już aktywny zawodowo.. Dziewczynka wraz z matką i jej przyjaciółką są sąsiadkami pana Tomasza.Niewidoma dziewczynka: ośmioletnia sąsiadka pana Tomasza, cicha, smutna, samotna, jedynym jej zajęciem było siedzenie przy oknie i zabawa lalką, z zachwytem słucha katarynki.. Nie bawiła się z innymi dziećmi, prawie wcale nie wychodziła z domu.. Była to smutna i melancholijna osóbka, której jedyną radością były dźwięki muzyki z katarynki.. Wypracowanie zawiera 443 wyrazy.. Główny bohater nazywał ją "dziwnym dzieckiem", ponieważ "nie widział nigdy, ażeby dziecię to śpiewało lub biegało po pokoju, nie widział nawet uśmiechu na bledziutkich ustach i .Jest to starszy człowiek, który mieszka sam w obszernym i dobrze wyposażonym mieszkaniu.. Dziewczynkę cechują spokój, opanowanie, poddanie się losowi.. Była z tego powodu bardzo nieszczęśliwa.Dziewczynka - jej kalectwo jest efektem przebytej choroby.. Dziewczynka, gdy miała 6 lat, ciężko zachorowała i straciła wzrok.Ma ciemne włosy i ładną twarz zwykle pozbawioną uśmiechu.. Postaci epizodyczne: matka dziewczynki, jej współlokatorka, lokaj, stróż, kataryniarz.Charakterystyka dziewczynki.. Charakterystyka Pana Tomasza.Dziewczynka była kaleką, nie widziała, a jej matki nie było stać na lekarzy, a co dopiero na wybitnego specjalistę okulistyki, który mógłby się zająć dziewczynką.. Charakterystyka Pana Tomasza.Katarynka jest to nowela o panu Tomaszu i o niewidomej dziewczynce.. Katarynka wzbudza w niej po raz pierwszy radość.. Mieszkał na ulicy Miodowej w Warszawie.. Charakterystyka Pana Tomasza.. "Katarynka" Bohaterką "Katarynki" Prusa jest ośmioletnia dziewczynka, mieszkającą od niedawna wraz z matką i znajomą w małym mieszkanku dla ubogich, w kamienicy naprzeciwko domu emerytowanego mecenasa Tomasza.Nie ma okazji słuchać pięknych koncertów, ale umie dostrzec piękno nawet w fałszywej muzyce katarynki.. W końcu dziecko nauczyło się poznawać świat za pomocą pozostałych zmysłów: (…) Uwaga jej skierowała się na zmysł dotyku, powonienia i słuchu.Charakterystyka niewidomej dziewczynki - "Katarynka" B. Prus Wypracowanie dotyczy niewidomej dziewczynki, bohaterki noweli "Katarynka" autorstwa B. Prusa i stanowi jej charakterystykę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt