Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki

Pobierz

Rozpocznij od6 Jedno z nich jest niepotrzebne.. A. koronacja Karola Wielkiego na cesarza.. Zadanie 9.. Sobór w Trydencie.. Jedno z nich jest niepotrzebne.. Proszę o pomoc ; D. Question from @Anetkaa1997 - Gimnazjum - HistoriaDo każdej postaci dopisz związane z nią wydarzenie.. Postać historyczna Wydarzenie Karol Wielki Justynian Wielki Chlodwig 7 Wymień trzy zakony rycerskie utworzone w Ziemi Świętej w czasie wypraw krzyżowych.. wzniesienie bazyliki Hagia Sophia, bitwa pod Poitiers,przyjecie chrześcijaństwa przez przez Franków,koronacjana cesarza w 800 roku.. bitwa pod Poitiers, synod w Clermont, ucieczka z Mekki do Medyny, wielka schizma wschodnia Postać historyczna Wydarzenie Mahomet Karol Młot Urban II ( .. / 3 pkt) 3 Ułóż podane wydarzenia w porządku chronologicznym, wstawiając w pola cyfry od 1 do 4.. Bitwa pod Poitiers, synod w Clemont, ucieczka z Mekki do Medyny,wielka schizma wschodnia.2 Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.. Mordechaj Anielewicz - _____ 2.. Postać historyczna Wydarzenie Mahomet Karol Młot Urban II 7 Wymień trzy skutki wypraw krzyżowych.. D.Przyporządkuj każdej z wymienionych ponizej postaci starego testamentu odpowiednie związane z nią wydarzenia.. Maria Antonina: Jerzy Waszyngton.. Dopisz do każdego opisu postać historyczną, której on dotyczy.. Jedno z nich jest 0-3 p. niepotrzebne..

Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.

• • • 9 Skreśl w nawiasie błędne informacje, tak aby powstały zdania prawdziwe.. • • •★ Do każdej postaci dopisz związane z nią wydarzenie edward dembowski: Add an external link to your content for free.. - papież, który podczas synodu w Clermont wezwał do .. wzniesienie bazyliki Hagia Sophia, bitwa pod Poitiers,przyjecie chrześcijaństwa przez przez Franków,koronacjana cesarza w 800 roku.Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.. Reforma systemu skarbowego we Francji.. Postać historyczna ;Mahomet-Wydarzenie.. Karol Młot- Wydarzenie.. Urban II - Wydarzenie.Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.Jedno z nich jest niepotrzebne.. bitwa pod Poitiers, synod Medyny, wielka schizma wschodnia w Clermont, ucieczka z Mekki do.. bitwa pod Poitiers, synod w Clermont, ucieczka z Mekki do Medyny, wielka schizma wschodnia Postać historyczna Wydarzenie Urban II Mahomet Karol Młot ( ..

Rozpocznij od6 Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.

(0-4)Zadania do powtórzenia z rozdziału V- wczesne średniowiecze.. Jedno z nich jest niepotrzebne.. Jedno z nich jest niepotrzebne.. ZADANIE 2.. Uzupełnij tekst.. Postać historyczna Wydarzenie Karol Wielki -.Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.. Bitwa pod Poitiers, synod w Clemont, ucieczka z Mekki do Medyny,wielka schizma wschodnia.. Edykt w Wormacji.. Zorganizowania pierwszej krucjaty.. Do każdej postaci dopisz związane z nią WYDARZENIE.. Sprzedaż odpustów.. wzniesienie bazyliki Hagia Sophia, bitwa pod Poitiers, przyjęcie chrześcijaństwa przez Franków, koronacja na cesarza w 800 roku Postać historyczna Wydarzenie 0 7 • 8 Karol Wielki Justynian Wielki Chlodwig2 Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.. B. powstanie islamu.. Kazimierz Pułaski.. Jedno z nich jest niepotrzebne.. (0-3) Zapisz na osi czasu we właściwej kolejności litery odpowiadające podanym wydarzeniom.. C. narodziny Jezusa Chrystusa.. Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.. / 3 pkt)Do każdej postaci dopisz jedno związane z nią wydarzenie.. - pierwszy władca Franków z dynastii Karolingów.. - pochodzący z Mekki prorok, założyciel islamu.. Jedno z nich jest niepotrzebne.. Deklaracja praw.. Urban II.Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.Jedno z nich jest niepotrzebne..

... Do każdej postaci dopisz jedno związane z nią wydarzenie.

A. Filip Brunelleschi B. Wilhelm III Orański C. Jan Tetzel D. Karol V Habsburg E. Paweł III F. Jean Colbert 1.. Karol Młot.. Liceum/Technikum.. Józef Poniatowski Napoleon Bonaparte Józef Wybicki2 Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.. rozwiązane.. Jedno z nich jest niepotrzebne.. bitwa pod Poitiers, synod w Clermont, ucieczka z Mekki do Medyny, wielka schizma wschodnia Postać historyczna Wydarzenie Mahomet Karol Młot Urban II ( .. / 3 pkt) 3 Wymień trzy skutki wypraw krzyżowych.. Rywalizacja papieża i patriarchy Konstantynopola doprowadziła do (wielkiej schizmy wschodniej / wy-praw krzyżowych).Dopisz wydarzenia historyczne do postaci i wiek, w którym żyły: Leonidas, Aleksander Wielki, Hannibal, Romulus, Juliusz Cezar, Oktawian August, Spartakus, Neron, Teodozjusz Wielki, Mahomet, Karol Wielki, Mieszko I, Bolesław Chrobry, Mieszko II, Kazimierz Odnowiciel, Bolesław Śmiały, Bolesław Krzywousty.6 Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt