Odczytaj i zapisz jakie temperatury wskazują termometry

Pobierz

Mam dla ciebie jeszcze jedno zadanie.. Największym błędem, który wbrew temu, co mogłoby się wydawać popełnia bardzo wiele osób, jest mierzenie temperatury powietrza w pełnym słońcu.Którą wskazuje termometr?. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.. Która z tych jest najwyższa, a która najniższa.. Author: Anna Kozieł-Sobich Created Date:Odczytaj z rysunków, jaki jest zakres pomiarowy.. Plik karty w formacie pdf do pobrania: Kliknij na link karta180.pdf lub na kartę obok.. A] 10stopni-----5stopni---------- -5----- -10----na tym termometrze jest ciągła linnia od dołu od -10 stopni do zera 10stopni-----5stopni---------- -5----- -10-----na tym termometrze jest na plusie od dołu do góry po 0 -2stopnie od 10 -2 stopnie b]są dwa .1. a) Odczytaj i zapisz, jakie temperaturv wskazuia termometry.. Rozwiąż zadanie , î, 3 3.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Zapisz temperaturę o 3 stopnie niższą niż ta, którą wskazuje termometr.. Przeczytaj poniższy tekst 2.. Zatrzymaj lekcję i spróbuj samodzielnie odczytać, jakie temperatury wskazują oba termometry.. Mama dała mu lekarstwo na obniżenie .. Zaznacz temperatury W południe termometr wskazywał temperaturę .°C, a wieczorem .°C.. c) wagi.. Po każdym tygodniu diety ważył się dokładnie i zapisywał o ile schudł oto jego notatki.. Wybierz w domu 5 dowolnych produktów w opakowaniach np. cukier, czekolada, ciastka, napój, mleko itp. i odczytaj na nich, jaka jest ich masa lub objętość..

... Odczytaj, jakie temperatury wskazują termometry.

Cześć, r ozwiązanie tego zadania znajduje się już na odrabiamy.pl.. W termometrze wykorzystuje się np. rozszerzalność cieplną cieczy (termometry rtęciowe i alkoholowe), gazów (termometry gazowe) i ciał stałych .Na kanale Matematyka Szkoła Podstawowa znajdziesz poradniki matematyczne i rozwiązania zadań z ćwiczeń oraz podręczników.. Która z tych jest najwyższa, a która najniższa.. brom topi się w temperaturze -7,2 stopnieC a rtęć w temperatórze -38idziewięć dzieciątych stopni C .czy któryś z tych pierwiastkó ulega topnieniu którą wzkazuje termometr czyli -25stopmi C?. Potem poćwicz swoją umiejętność dodawania, odejmowania i mnożenia liczb w zadaniu 4 i 5 na kolejnej stronie.. Prześlij rozwiązania ~zdjęcia na adres: ta temperatura jest wyższa niż ta, to minus 6 to więcej, niż minus 12.. Maciek był na ślizgawce i wpadł do kałuży.. Zanotuj nazwy produktów i ich masy lub objętości.Profile @Olapanasinska3p8s9d0 - Beginner, Answers 1, questions 11, Followers 0.. -2 -1 —6 -16 Wstaw mak < lub a) -17 e) f) -10 4, 5 10 g) c) -13,9 Odczytaj i zapisz, jakie temperatury wskazuja termometry.. Question from @Olapanasinska3p8s9d0 - Gimnazjum - Matematykaa) Odczytaj i zapisz, jakie temperatury wskazują.. 1 ZadanieZadanieOdczytaj i zapisz wskazanie termometrów w górnym rzędzie.. Ćwiczenia podstawoweOdczytaj i zapisz, jaką temperaturę wskazuje termometr ..

0.Odczytaj i zapisz temperaturę na każdym termometrze.

Odczytaj z diagramu jaka temperatura była prognozowanie na .. Jest ono dostępne tylko dla użytkowników wspierających stronę.. Jak już to zrobisz to przeczytaj treść zadania 6.. Zaznacz temperaturę o 5°C niższą na termometrach z dolnego rzędu.. a) szybkościomierza.. Odczytaj jaką temperature wskazuje termometr.. d) termometrów z zadania 14. pierwszy termometr (od lewej)14 oC drugi termometr (od lewej)-4 oCtrzeci termometr (od lewej)-1 oCc Odpowiedź na zadanie z Matematyka 6.. Pewnego dnia rano temperatura wynosiła 17°C.Odczytaj, jakie temperatury wskazują termometry.. Następnie powiedz która temperatura jest niższa.. Pobieranie pliku.. Subskrybuj kanał i ucz się szybko o.Termometry elektroniczne na ulicach wskazują często temperaturę w półcieniu lub nawet w lekkim słońcu, dlatego również zawyżają wartość.. Zapisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym (antonimy) do podabych uczuć : złość szczęście smutek niepokój obojętność PROSZE NA JUTRO PROSZE POMÓŻCIE .zakładce.. 10 stycznia 2018 @Gość Cześć, komentujesz rozwiązanie tego zadania, jest ono dostępne dla użytkowników premium.. Termometr - przyrząd pomiarowy służący do oznaczania temperatury w sposób pośredni, poprzez rejestrację wybranej, a zależnej od temperatury wielkości fizycznej.. O ile stopni wzrosła lub zmalała temperatura.. Termometr po lewej stronie wskazuje -13 stopni Celsjusza.Odczytaj i zapisz, jakie liczby zaznaczono na osiach liczbowych..

Wieczorem miał 39o C temperatury.

Odczytaj je.. Question from @Egrygielox57mq - Gimnazjum - PrzyrodaOdczytaj, jakie temperatury wskazują termometry.. Ile złotych kosztują lody w rożku?zad 1 Napisz ,jakie było początkowe ,a jakie końcowe wskazanie termometru .. Która z tych jest najwyższa, a która najniższa.. Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Praca domowa.. Wpisz na osiach brakujqce liczby.Zapisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym (antonimy) do podabych uczuć : złość szczęście smutek niepokój obojętność PROSZE NA JUTRO PROSZE POMÓŻCIE.. Pan .Matematyka klasa 6a Temat 1: Liczby dodatnie i ujemne.. Błąd pomiaru w przypadku termometrów zmiennofazowych jednorazowych wynosi ± 0,1-0,2 °C dla przedziału temperatur 35,5-40,4 °C.Termometria - dział nauki o cieple dotyczący metod mierzenia temperatury.. Pan Dionizy postanowił przejść na dietę by nieco schudnąć.. Na początek otwórz podręcznik na stronie 88 i odczytaj jakie temperatury wskazują termometry..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt