10 najlepszych szkół do nauki jogi

Joga jest jedną z najbardziej starożytnych form ćwiczeń i ma swój własny zestaw zasad i przepisów. Celem jogi jest uczynienie ciała i umysłu sprawnym i gotowym do wszelkiego rodzaju działań. Ma moc, aby uczynić cię elastycznym i silnym.

Najlepszą rzeczą w jodze jest to, że może być praktykowana przez każdego. Nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu i jest bardzo przystępna.

Korzyści z jogi są nieskończone i pomoże Ci schudnąć, zmniejszyć stres, pozbyć się napięcia i poprawić ogólny stan zdrowia. Oto 10 najlepszych szkół, w których możesz nauczyć się jogi i pomoże Ci to w osiągnięciu najlepszych rezultatów.

1. Instytut Jogi (Yoga Institute)

Jest to jedna z najstarszych szkół, w których można nauczyć się jogi. Mają wszystkie niezbędne udogodnienia dla początkującego, a nauczyciele są dobrze wykwalifikowani.

2. Centrum Yogi Bhajan

Ten ośrodek jest bardzo blisko Himalajów i oferuje różne rodzaje kursów jogi. Możesz uzyskać szkolenie od nauczycieli, którzy są dobrze doświadczeni.

3. Jivamukti

Jest to najlepsza szkoła jogi na świecie i znajduje się w Wielkiej Brytanii. Ośrodek ma wspaniałą atmosferę do nauki i jest otwarty zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

4. Yogashala

Jest to pierwsza szkoła jogi, która powstała w Indiach i znajduje się w Delhi. Jest to najstarsze centrum na świecie i jest domem dla słynnego nazwiska guru jogi Bikrama Choudhury.

5. Hatha Joga

Hatha joga to rodzaj jogi, która pomaga uzyskać elastyczne ciało i jest odpowiednia dla wszystkich.

6. Prana Joga

Prana to siła życiowa, która jest obecna we wszystkich żywych istotach i jest źródłem życia. Prana Joga to prosta i łatwa forma jogi, która jest odpowiednia dla wszystkich.

7. Joga w Rishikesh

Rishikesh jest jednym z najważniejszych miejsc w Indiach i jest siedzibą boga Shiva. Jest to jedno z najlepszych miejsc, z których można nauczyć się jogi.

8. Shri Adhyatmic

Shri Adhyatmic to jedyna szkoła, w której można uzyskać prawdziwe szkolenie w jodze. Centrum znajduje się w Indiach i ma oddział w USA.

9. Międzynarodowy Sojusz Jogi

Celem tej organizacji jest zjednoczenie wszystkich różnych stylów jogi i jest to najlepsze miejsce do nauki wszystkich różnych rodzajów jogi.

10. Instytut Jogi

Instytut Jogi to najlepsza szkoła do nauki jogi i jest najlepsza na świecie.

Wnioski:

Nie jest to łatwe zadanie, aby znaleźć dobrą szkołę, która nauczy Cię jogi. Mam jednak nadzieję, że znalazłeś najlepszą.