Opis kasi z lektury oto jest kasia

Pobierz

4.Młodsza siostra Kasi i Jurka.. Kiedy rodzi się jej siostrzyczka Agnieszka, Kasia nie może pogodzić się z utratą uprzywilejowanej pozycji najmłodszego dziecka w rodzinie.Test ze znajomości lektury pt: "Oto jest Kasia" Podkreśl właściwą odpowiedź.. Sądzi, że jeśli zmusi wszystkich, by się nią zainteresowali, to wszystko będzie tak, jak dawniej.Wypracowanie jest charakterystyką Kasi, tytułowej bohaterki książki Miry Jaworczakowej "Oto jest Kasia".. a) Danuta Wawiłow b) Joanna Białobrzeska c) Mira Jaworczakowa 2.. To typowa sytuacja, gdzie dziecko nie potrafi się odnaleźc i taka lektura z pewnoscia moze w tym pomoc.. Malutka Agnieszka wymaga ciągłej troski i opieki, więc Kasia przestaje być w centrum zainteresowania.. Proszę o ładną długą odpowiedź.. Kasia to główna bohaterka książki Miry Jaworczakowej pt. "Oto jest Kasia" To dziewczynka o prostych włosach, okrągłej rumianej buzi, ciemnych oczach, z odrobinę zadartym nosem.. Oto jest Kasia to opowieść o małej dziewczynce, która niespodziewanie z najmłodszego dziecka w rodzinie staje się starszą siostrą.. Kasia - charakterystyka postaci, "Oto jest Kasia" M. Jaworczakowa Kasia chodzi do drugiej klasy i jest najlepszą uczennicą, ma same dobre stopnie i jest dumą nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz rówieśników, którzy darzą ja ogromną sympatią.Kasia jest bardzo dobrą uczennicą, chwaloną i lubianą przez nauczycieli, ale ..

"Oto jest Kasia" - test znajomości lektury.

3.Imię ulubionej lalki Kasi.. Mądra ksiazeczka, chociaz zostala napisana juz dawno to mozan nadal odniesc ją do dzisiejszych czaśów.. "Oto jest Kasia" opowiada o małej bohaterce która nie potrafi sobie poradzic z tym, ze rodzi sie jej młodsza siostra.. Sprawdź też koniecznie recenzję "Oto jest Kasia".Oto jest Kasia.. Kasia chodzi do drugiej klasy i jest najlepszą uczennicą, ma same dobre stopnie i jest dumą nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz rówieśników, którzy darzą ja ogromną sympatią.19.02.2021.. 6.Jak nazywana była cioci Krysia.. powieść dziecięca literatura polska 20 w.. Powieść dla dzieci 7-9-letnich, która weszła na stałe do kanonu lektur szkolnych.. Jej bohaterką jest Kasia - dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadków - której rodzi się siostrzyczka.Streszczenie "Oto jest Kasia" 1.. Jak miała na imię nowa koleżanka w klasie Kasi?Lapbook to własnoręcznie wykonana książeczka, która zawiera ważne informacje.Uczniowie klasy 3a w swoich lapbookach podsumowali pracę z lekturą "Oto jest Kasia".Kartka złożona jak książeczka zawierała wszystkie najważniejsze informacje dotyczące książki, m.in.: metryczkę, informacje o autorce, cechy charakteru Kasi, plan wydarzeń, opis Kasi.Kasia - charakterystyka postaci, "Oto jest Kasia" M. Jaworczakowa Wypracowanie jest charakterystyką Kasi, tytułowej bohaterki książki Miry Jaworczakowej "Oto jest Kasia"..

Mam parę pytań dotyczączych tej lektury: 1.Imię koleżanki Kasi.

Kasia .Oto Jest Kasia - książka dla dzieci autorstwa Miry Jaworczakowej, wydana po raz pierwszy w 1959 roku.. Pomaga tacie w sprzątaniu mieszkania podczas pobytu mamy w szpitalu, pomaga też Kasi w poprawieniu ocen w szkole; stara się być pomocnym mamie w opiece nad Agnieszką.. 2.Wygląd i cechy głownej bohaterki książki.. Kto jest autorką książki "Oto jest Kasia"?. Kiedy ona i Jurek byli sami w domu, brat czytał książkę o lotniku a dziewczynka się nudziła.. Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka i wszystko się zmienia.. Kasia .Odnajdź imiona członków rodziny Kasi.Oto jest Kasia to historia ośmioletniej dziewczynki o imieniu Kasia.. Przejdź do naszej strony diagnostyki, aby zobaczyć, co jest nie tak.. Jest rozsądnym, odpowiedzialnym chłopcem.Oto jest Kasia to historia ośmioletniej dziewczynki o imieniu Kasia.. 0 ocen .Jest bardzo cierpliwy i wyrozumiały dla Kasi, stara się pomagać rodzicom i nie sprawiać im kłopotów.. 5.Dziadek Kasi i Jurka.. Malutka Agnieszka wymaga ciągłej troski i opieki, więc Kasia przestaje być w centrum zainteresowania.. Problem z wyświetleniem tej strony?. Przeczytaj opis książki "Oto jest Kasia" a także poznaj jej ocenę.. Ma ona starszego brata, ale jako najmłodsza jest oczkiem w głowie rodziców, którzy trochę ją rozpieszczają..

Poznajemy ją jako energiczną, ale zarozumiałą, niegrzeczną i rozkapryszoną dziewczynkę, która ...Pobierz: opis postaci z lektury oto jest kasia.pdf.

Jest młodszym dzieckiem z dwójki rodzeństwa.. Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka i wszystko się zmienia.. Prosiła go by się z nią pobawił i wyjrzał przez okno, ale on był zajęty lekturą.Opisy GG (10773) Programowanie (16193) Programowanie Webowe (3326) Programy Komputerowe (116236) Sieci Komputerowe (10879) Smartfony i Tablety (52114) .. Oceń postępowanie Kasi z lektury "Oto jest Kasia".. Książka opowiada o przygodach ośmioletniej Kasi na tle szkolnych i rodzinnych zdarzeń.. Kasia chodzi do drugiej klasy, jest dziewczynką która często się dąsa i złości na innych.. Kasia nie radzi sobie z poczuciem odrzucenia, nie rozumie, że młodsza dziewczynka wymaga opieki i uwagi.. polski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt