Jak radzić sobie z niepokojem uczniów w szkole

Poziom lęku u uczniów jest bardzo wysoki. Wielu uczniów bardzo się denerwuje, że pójdą do swojej szkoły i staną przed swoimi nauczycielami. Będą czuć, że nie udało im się w życiu.

Będą się martwić tym, o co zapytają ich nauczyciele. Będą czuli, że ich nauczyciele nie dbają o nich. Będą się bać egzaminów i stracą pewność siebie.

Nauczyciele boją się również swoich uczniów i będą czuli, że ich uczniowie nie są zainteresowani nauką.

Dlatego praca nauczyciela jest bardzo trudna. Musi on uczyć uczniów i sprawić, by zrozumieli jego nauki.

Musi ich prowadzić i sprawić, by zrozumieli. Musi ich motywować, musi ich inspirować i musi ich prowadzić, aby odnieśli sukces w swoim życiu.

Jeśli jesteś również jednym z tych nauczycieli, którzy zmagają się z niepokojem ucznia, to oto najlepsze wskazówki, które ci pomogą.

Wskazówka 1: Zachowaj spokój

Jeśli zachowasz spokój, to uczeń również będzie spokojny.

Kiedy uczeń czuje się zestresowany i niespokojny, będzie próbował kontrolować swoje ciało.

Będzie brał głębokie oddechy i uspokajał się.

Gdy już się uspokoi, będzie próbował kontrolować swoje emocje i zachowa spokój.

Jeżeli będzie mówił, nauczyciel nie będzie w stanie kontrolować niepokoju ucznia.

Rada 2: Pozwól uczniowi mówić

Jeśli uczeń mówi, wtedy nauczyciel zrozumie jego problemy.

Zrozumie, jak uczeń się czuje i postara się mu pomóc.

Jeśli nauczyciel nie słucha ucznia, wtedy uczeń będzie sfrustrowany.

Jeśli nauczyciel będzie słuchał ucznia, wtedy uczeń będzie czuł, że jest słuchany i będzie czuł, że otrzymuje wsparcie.

Dlatego tak ważne jest, aby słuchać ucznia.

Jeśli nie słucha się ucznia, wtedy uczeń będzie czuł, że jest ignorowany i będzie się złościł.

Rada 3: Rozmowa z uczniem

Bardzo ważne jest, aby rozmawiać z uczniem.

Jeśli nauczyciel nie rozmawia z uczniem, wtedy uczeń poczuje, że jest lekceważony.

Jeśli nauczyciel rozmawia z uczniem, wtedy uczeń poczuje, że jest traktowany poważnie.

Rozmowa z uczniem jest bardzo pomocna, ponieważ utrzymuje motywację ucznia.

Uczeń będzie czuł, że nauczyciel go wspiera.

Jeśli nauczyciel rozmawia z uczniem i słucha go, wtedy uczeń poczuje, że nauczyciel jest dobrym słuchaczem.

Rada 4: Nie gniewaj się

Złość jest najgorszą emocją, jaką może mieć nauczyciel.

Jeśli nauczyciel jest zły, to uczeń również będzie zły.

Jeśli nauczyciel jest zły, to uczeń będzie czuł, że nauczyciel nie jest wspierający.

Będzie czuł, że nauczyciel go nie słucha.

Jeśli nauczyciel jest zły, to uczeń również będzie zły.

Jeśli nauczyciel będzie zły, wtedy uczeń również będzie