Opisz swoją pamiątkę rodzinną

Pobierz

Archiwum Państwowe w Szczecinie wydało prace laureatów konkursu "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię".Moją pamiątką z wakacji jest muszelka znad Morza Czerwonego.. Przychodzi nam wówczas na myśl, że bohaterowie tych opowieści byli jacyś wyjątkowi, lecz prawda jest taka, że historia każdej rodziny może być pasjonująca .. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię" - pod takim hasłem Archiwum Państwowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty organizują drugą edycję konkursu dla uczniów naszego województwa.Konkurs Archiwum Państwowego w Szczecinie "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historią" spotkał się z szerokim odzewem.. Do kuratorium wpłynęły łącznie 382 prace uczestników.Zadaniem uczestników będzie napisanie pracy literackiej pt. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię", która powinna zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią.. Dzięki temu można było przenieść się w czasie i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.. Dają nam one niepowtarzalną szansę na poznawanie historii naszego miasta i regionu nie z perspektywy wielkiej polityki, ale oczami zwykłych ludzi.Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej pt. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię".. Jednak jeden przedmiot zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i o nim chcę napisać..

- Co może stanowić pamiątkę rodzinną?

W tym miejscu, aby potwierdzić tożsamą linię rozwojową portretów rodzinnych i fotografii, dołączę do tekstu dagerotypy, czyli formy z początku rozwoju fotografii (datowane od roku 1839, kiedy to Niepce Daguerre ogłosił swój wynalazek na forum Akademii Francuskiej).- Czym jest pamiątka rodzinna?. Praca musiała zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią.. Trzymam ją również w bardzo porządnym i widocznym miejscu.. Takimi pamiątkami może być na przykład biżuteria w postaci pierścionka lub naszyjnika, który matka przekazuje swojej córce po swojej babci i tak dalej z .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Praca musiała zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią.. Opiszcie mi jakiś stary przedmiot,według tych punktów .. Moja pamiątka rodzinna.. Pływanie sportowe obejmuje obecnie wyścigi na dystansach od 100 do 1500 m.Pamiątki po moich przodkach Część główna 1.. Uczniowie prezentują swoje prace i opowiadają o historii swojej rodziny.. Panie polonistki pod koniec listopada wysłały na konkurs kilkanaście ciekawych prac literackich.serdecznie zapraszamy uczniów zachodniopomorskich szkół do udziału w konkursie na pracę literacką pt. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię", zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską-Kuleszę oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie pana Krzysztofa Kowalczyka.Dagerotypy..

Pobudzają nasze wspomnienia o bliskich i ilustrują naszą historię rodzinną.

Tutaj pojawią się nazwy ginących zawodów.Opisywali historie związane z ich rodzinami, a dziś mogą swoje opowiadania przeczytać.. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, zazwyczaj "opatrzone" są opowieściami, pomagając zachowywać dziedzictwo dla przyszłych członków rodziny.. Z entuzjazmem czytam publikacje poświęcone starożytności oraz średniowieczu.. Ten przedmiot to pierścionek, który dziadek ofiarował mojej babci w dniu, w którym zgodziła się zostać jego żoną.Konkurs - "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię" 22.01.2021 22.01.2021 admin Zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w kolejnej edycji konkusru pt. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię".Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej pt. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię".. Była to okazja do rozmowy z rodzicami lub dziadkami, którzy służyli swoją wiedzą na temat opisywanego przedmiotu lub zdjęcia.. Zainteresowanie było ogromne, zgłoszono prawie 400 prac z całego regionu..

Opisz ją w kilku zdaniach.Jakiś czas temu dzieci z klasy IV a i IV b miały za zadanie opisać swoja pamiątkę rodzinną.

Zadziwia nas, jak wiele zwrotów, sukcesów i porażek może spotkać jedną rodzinę na przestrzeni kilku pokoleń.. Pływanie jest dyscypliną sportową wykorzystującą umiejętność współzawodniczenia w poruszaniu się w wodzie samym ruchem ciała bez pomocy urządzeń mechanicznych.. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię" - Kuratorium Oświaty i Archiwum Państwowe w Szczecinie organizują już po raz drugi konkurs dla młodzieży.. Z góry Dziękuje.7 stycznia br., w Kuratorium Oświaty w Szczecinie, odbyły się obrady Komisji Konkursowej powołanej do wyłonienia laureatów konkursu "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię", organizowanego wspólnie z Archiwum Państwowym w Szczecinie.. Uczestnicy opisywali ważną rzecz w życiu ich rodziny oraz dołączali jej zdjęcie.. Moją największą pamiątką rodzinną jest zdjęcie na którym jest mój pradziadek Henryk jest to zdjęcie przekazywane z pokolenia na pokolenie ponieważ dziadek był bardzo ważną osobą w naszej rodzinie oraz jest to jedyna rzecz która nam po nim została.Pamiątka rodzinna historia rodzinnej pamiątki pamiątka opieka Matka Boska Matka Boża opatrzność ucieczka tradycja Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Bardzo ważną i cenną rzeczą w każdej rodzinie są przekazywane z pokolenia na pokolenie pamiątki rodzinne, które pełną role pewnego rodzaju talizmanów przynoszących szczęście jak również niezapomniane historie przodków..

Oto 8 przykładów pamiątek rodzinnych: Instrumenty muzyczne ...Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Opisz pamiątkę rodzinną.

Do dnia 29 listopada 2019 roku do Kuratorium Oświaty wpłynęły łącznie 382 .Pamiątki rodzinne to obiekty, które są szczególnie powiązane z naszym rodzinnym dziedzictwem.. To konkurs Archiwum i Kuratorium "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię" - Kuratorium Oświaty i Archiwum Państwowe w Szczecinie organizują już po raz drugi konkurs dla młodzieży.Często jest tak, że czytamy książki, albo oglądamy filmy przedstawiające historię znanych rodów.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Opisz jedną pamiątkę rodzinną przechowywaną .. Od kilku lat wiążę swoje życie zawodowe z historią.. Właśnie ukazała się książka z najlepszymi pracami.. 3.Pochodzenie pamiątki i jej pierwsi właściciele 4.Znaczenie pamiątki dla rodziny .. Podczas uroczystości został przedstawiony projekt "Archiwa Rodzinne Niepodległej", za który odpowiadają Archiwa Państwowe.. Pasjonuje mnie także sztuka oraz narciarstwo.. Jest to gablota w ktorej trzymam swoje medale i puchary z zawodow sportowych.. Zapisanie do zeszytów polecenia: Która tradycja rodzinna jest, twoim zdaniem, najważniejsza?. Cel to nie tylko zainteresowanie historią przodków, ale też odnowienie i zacieśnienie więzi rodzinnych.Nasi uczniowie zostali laureatami literackiego konkursu kuratoryjnego ,,Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię".. Jest on adresowany do uczniów w województwie zachodniopomorskim - mówi Krzysztof Kowalczyk dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie.Rodzinna pamiątka Jest kilka rzeczy w mojej rodzinie, które mogłabym określić mianem "rodzinnej pamiątki".. 1.Wygląd pamiątki i jej przeznaczenie 2.Wartość i wiek przedmiotu.. Zajęcia rozpoczynają się prezentacją wykonanych przez uczniów drzew genealogicznych.. Swoje fotki wraz z krótkim opisem przedmiotu proszę przysyłać na maila: Spośród wszystkich zgłoszeń wy biorę jednego laureata, który otrzyma powieść ,,Córka rewolucji''.Przydatność 75% Opisz swoje hooby, wykorzystując informacje zamieszczone w internecie .. Zadanie pracy domowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt