Hobbit bohaterowie epizodyczni

Pobierz

Nawet w upały nosi garnitur i kapelusz.. a.Zabranie z ich jaskini Żądła,Pogromcy Goblinów i Młota na Wrogów.. Jako miłośnik dobrej kuchni, czyścioch, bardzo zamożny palacz wykwintnych tytoni, elegant i prawdziwy domator, wydaje się czytelnikowi, i samemu sobie, całkowitym zaprzeczeniem herosa.Charakterystyka bohaterów - "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Krasnoludy zaślepiało złoto i klejnoty - to była ich słabość.. Z drugiej strony antagonista może występować w postaci sił natury (tsunami, susza, huragan), upływającego czasu (film "Wyścig z czasem" w reżyserii Andrew Niccola .Dáin II Żelazna Stopa (ur. w 2767 roku Trzeciej Ery, zm. 17 marca 3019 roku Trzeciej Ery) - postać ze stworzonej przez J.R.R.. Created Date:Aplikacje Fandomu Miej swoje ulubione fandomy zawsze pod ręką, a nigdy niczego nie przegapisz.krasnolud o pokažny brzuch wyglQdaljak starzec hobbit o zginql odran mial ponad 50 lat nosil blçkitnykaptur bohater glównyi tytulowy palal chçciQ zemsty na smoku milošnik dobrej kuchni potçžny czarodziej o palacz tytoniu potomek Króla spod Góry domator Dçbowa TarczaBohaterowie epizodyczni.. Pięćdziesięcioletni hobbit prowadził spokojne i dostatnie życie w swej wygodnej norze.bohaterowie drugoplanowi i epizody opium w rosole; kajko i kokosz streszczenie; Jacy są bohaterowie Hobbit tam i spwrotem?.

Oprócz: Hobbit bohaterowie pierwszoplanowi.

W tym celu zapisz podane nazwy i informacje w odpowiedniej kolejności.. Tolkiena mitologii Śródziemia.. Był władcą krasnoludów, władca Żelaznych Wzgórz, od 2941 do 3019 roku król Plemienia Durina i szósty Król pod Górą.Syn Náina i krewny Thorina Dębowej Tarczy.Po jego śmierci objął rządy w odrodzonym królestwie .. 6.Nocleg w jaskini.. Bolg - był synem Wielkiego Goblina, który domagał się zemsty na krasnoludach, hobbicie i czarodzieju, którzy byli odpowiedzialni za śmierć jego ojca.. 5.Wizyta u Elronda króla elfów.. Ostatecznie do kin trafiły trzy części Hobbita - Hobbit: Niezwykła podróż,Hobbit: Pustkowie Smauga,Hobbit: Bitwa Pięciu Armii.. 3.Początek przygody.. Jest to bohater szlachetny i odważny, ale zaślepiony widokiem skarbu nie chce .Charakterystyka bohaterów - "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. *Elementy świata przedstawionego: 1 Czas i miejsce zdarzeń: a) Czas zdarzen: bliżej nieokreślony, w przeszłości b) Miejsce zdarzeń:Góry Mgliste, Mroczna puszcza, chata Beorna, norka Bilba itd.. 2 Bohaterowie: a) pierwszoplanowi: Blbo.Plik hobbit czyli tam i z powrotem bohaterowie epizodyczni.pdf na koncie użytkownika chickster • Data dodania: 14 kwi 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Bohaterowie: Bilbo Baggins (główny bohater), Gandalf (bohater drugoplanowy), Krasnoludy (Dwalin, Balin, Kili, Fili, Dori, Ori, Oin, Gloin, Bofur, Bifur, Bombur, Thorin Dębowa Tarcza) - bohaterowie drugoplanowi, Beorn, Bard - bohaterowie epizodyczni, plemiona- gobliny, trolle, elfy, wargowie, ludzie, hobbici..

Bilbo Baggins - hobbit pochodzący z Bag Endu, spod Pagórka.

Przedstaw niebezpieczną podróż hobbita i krasnoludów, aby pokonać smoka Smauga czyli Twoja gra musi być zgodna z treścią lektury, co nie oznacza, że trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wydarzenia.. .1.Przybycie Gandalfa do Bilba.. Elrond - gospodarz Ostatniego Przyjaznego Domu, pół człowiek, pół elf.. Linde dał Stasiowi chininę dla chorej Nel.. Dokładne miejsca wydarzeń np: szkoła,wyspa Jacksona; W pustyni i w puszczyKomentarze.. Jest odważny w drużynie zajmuje stanowisko włamywacza, czyli kogos odpowiedzialnego za przewidywania niebezpieczenistw, znajdywanie .Bilbo Baggins.. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J. R. R. Tolkien 1. pierwszoplanowi: Bilbo Baggins drugoplanowi: Gandalf, Krasnoludy (Dwalin, Balin, Kili, Fili, Dori, Nori, Ori, Oin, Gloin, Bofur, Bifur, Bombur, Thorin Dębowa Tarcza) epizodyczni: Elrond, Beorn, Bard, Gollum, Smaug i postaci zbiorowe(trolle, ludzie, elfy, pająki, gobliny, orły)Bohaterowie pierwszoplanowi: Bilbo Baggins, Gandalf, Thorin, Dwalin, Balin, Kili, Fili, Dori, Nori, Ori, Oin, Gloin, Bifur, Bofur, Bombur, Bohaterowie drugoplanowi: Smaug, Beorn, Bard, Gollum, władca Miasta na Jeziorze, Elrond, król leśnych elfów, Bohaterowie epizodyczni: trolle (William Huggins, Bert, Tom), Wielki Goblin, kruk Roak, stary drozd, .Pozostali bohaterowie "Hobbita"..

Bilbo Baggins- bohater główny,hobbit-postac wymyślona przez autora powiesci.

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" opracowanie lektury.. Linde opiekował się małym Nasibu, którego po śmierci oddał w opiekę Stasiowi.John R. R. Tolkien - Hobbit, czyli tam i z powrotem - Bohaterowie.. DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !. Przybył na czele wielkiej armii pod Samotną Górę.. 2.Pobyt krasnoludów w hobbiciej norce.. Pochodził z szanowanej rodziny Bagginsów i słynącej z łamania schematów i nieprzewidywalności rodziny Tuków.. 4.Spotkanie z trzema trollami.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: pochwała stworzenia jest hymnem.. a.Uwięzieni przez gobliny.Bohaterowie pierwszoplanowi: Bilbo Baggins, Bohaterowie drugoplanowi: Balin, Gandalf, Kili, Thorin, Dwalin, Fili, Dori, Bifur, Bofur, Nori, Ori, Bombur, Oin, Gloin, Bohaterowie epizodyczni: kruk Roak, elfy z Mrocznej Puszczy, Gollum, Bolg, pająki, stary drozd, Wielki Goblin, Beorn, Bard, Smaug, władca Miasta na Jeziorze, Elrond, król leśnych .Bohaterowie epizodyczni: Pani Olivier - nauczycielka Nel, ukąszona przez skorpiona, Henryk Linde - umierający Szwajcar z Zurychu, którego Staś Tarkowski spotkał w dżungli.. Pochodził z szanowanej rodziny Bagginsów i słynącej z łamania schematów i nieprzewidywalności rodziny Tuków..

Mroczna Puszcza - Miasto na Jeziorze - Esgaroth - Rivendell: dom Beorna -Hobbit bohaterowie pierwszoplanowi.

Chciały odebrać Smaugowi skarb zagarnięty przez smoka ich przodkom.. list do dżeppetta od pinokia z przeprosinami.Aplikacje Fandomu Miej swoje ulubione fandomy zawsze pod ręką, a nigdy niczego nie przegapisz.Bohaterowie epizodyczni: Bohaterowie.. Wyrsza na wyprawe pod przymusem, ale potem staje się wielkim entuzjasta wedrówek i przygód.. Joker), fantastycznego stwora (smok Smaug z "Hobbita") lub bohatera zbiorowego (orkowie z "Władcy Pierścieni").. Jest wielbicielem wygód i smakoszem.. Zależy mu na odnalezieniu pierścienia i znieszczeniu go, by Sauron nie .Pozostali bohaterowie "Hobbita".. Nie chciały się nimi podzielić z ludźmi z Miasta na Jeziorze.Wśród ras zamieszkujących Śródziemie spotykamy między innymi poczciwych hobbitów, elfów - pierworodne dzieci boga Iluvatara, chciwe gobliny i okrutnych wargów.. Sam umiera na dżumę.. Tytułowy bohater "Hobbita" - Bilbo Baggins - jest najważniejszą postacią w powieści.. Postawny mężczyzna o bladej twarzy, zaciśnię­tych ustach i brązowych oczach.. Jest jednym z tych, którzy nie chcą uwierzyć w epidemię.. Plan wydarzeń 1.BOHATEROWIE EPIZODYCZNI - Elrond -elf .. Hobbita już w 1995 roku jednak pomysł nie doszedł wtedy do skutku.. Bilbo Baggins - hobbit pochodzący z Bag Endu, spod Pagórka.. Woli się okłamywać niż walczyć przeciwko chorobie.. Znał się na czarodziejskich literach, odczytał z mapy krasnoludów księżycowe runy, dzięki czemu dowiadują się jak wejść do Samotnej Góry..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt