Planeta Nowa Test z podstaw geografii

Pewnie zastanawiacie się, jak lekcja geografii może Wam się przydać na egzaminach. Cóż, powiem wam dlaczego są to najważniejsze lekcje dla studentów.

Jest to najczęstszy błąd popełniany przez uczniów, ale faktem jest, że nawet nie wiedzą, dlaczego to robią. Nie są nawet świadomi lekcji geografii i tego, czego uczą się w klasie.

Planeta Nowa Test z Podstaw Geografii

Jeśli nie wiesz, co to jest kraj, to chyba nadszedł właściwy czas, aby przeczytać tę lekcję. Kraj to miejsce, w którym mieszkają ludzie.

Jest to najmniejsza jednostka ziemi. Niektóre kraje, takie jak Indie i Pakistan, są podzielone na kilka stanów, które są jednostką mniejszych jednostek.

Mieszkańcy danego państwa nazywani są obywatelami. Państwo jest najmniejszą jednostką całego świata.

Geografia jest nauką o ziemi. Na lekcji geografii dowiesz się, że Ziemia jest kulą ziemską, która składa się z siedmiu kontynentów i kilku wysp.

Lekcja obejmuje również badanie atmosfery i pogody.

Omówmy najważniejsze lekcje:

1. Landmass

Pierwszą i najważniejszą lekcją, której musisz się nauczyć, jest Landmass. Jeśli nie wiesz, co to jest landmass to jest to największa powierzchnia naszej planety.

Ziemia jest głównym źródłem pożywienia dla ludzi. Wszystkie kraje produkują różne rodzaje żywności.

Są one najpopularniejszym źródłem energii dla istot ludzkich.

2. Oceany

Ocean jest źródłem życia. Bez oceanu ludzie umrą w ciągu jednego dnia.

Ocean jest największym zbiornikiem wodnym na świecie. Jeśli słyszałeś o tsunami, to zrozumiałeś, co oznacza ten termin.

3. Góry

Góra to najwyższe wzniesienie ziemi. Jeśli chcesz iść wyżej, to musisz wspinać się po górach.

Jest to źródło wody. Z góry wypływa wiele rzek i jezior.

4. Rzeki

Rzeka to rzeka, która płynie z jednego miejsca do drugiego. W przypadku góry jest to rzeka, która płynie z jednej strony na drugą.

Jest ona źródłem wody.

5. Wyspy

Wyspa to kawałek lądu otoczony wodą. Jest to najczęstsze miejsce zamieszkania ludzi.

6. Miasta

Miasta to miejsca, w których mieszkają ludzie. Jest to najbardziej zaludnione miejsca na świecie.

7. Stolica

Stolica jest siedzibą rządu danego kraju. Jest to najważniejsze miejsce dla ludzi, aby odwiedzić.

8. Kraje

Kraj jest najmniejszą jednostką całego świata. Jest to kraj, który jest podzielony na wiele państw.

9. Stolice

Stolica jest najważniejszym miejscem w państwie. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce w całym kraju.

10. Państwa

Stan jest najmniejszą jednostką kraju. Jest jednostką mniejszych państw.