Prośba o przedłużenie umowy o pracę wzór: Przykładowe wzory pism z prośbą o przedłużenie umowy o pracę

Prośba o przedłużenie umowy o pracę wzór: Przykładowe wzory pism z prośbą o przedłużenie umowy o pracę

Przedłóż umowę o pracę: Wzór i rady jak poprosić o przedłużenie

Przedłużenie umowy o pracę to ważny krok w karierze, który może wpływać na naszą stabilność finansową i samopoczucie. Jeżeli zbliża się termin wygaśnięcia Twojej aktualnej umowy o pracę i chcesz złożyć prośbę o przedłużenie, istnieje wiele elementów, które warto uwzględnić. W tym artykule przedstawimy przykładowe wzory pism oraz udzielimy kilku porad, jak skonstruować skuteczną prośbę o przedłużenie umowy o pracę.

 1. Zaczynamy od salutacji i przedstawienia powodu
  W pierwszej części pisma warto zacząć od uprzedniego opatrzenia salutacji, takiej jak “Szanowny Panie/Pani [nazwisko]”. Następnie możesz podać krótki wstęp, w którym przedstawiasz, dlaczego zwracasz się z prośbą o przedłużenie umowy o pracę. Możesz powiedzieć, że z przyjemnością pracujesz w danej firmie, że cenisz swoje obecne zadania i chciałbyś kontynuować swoją współpracę.

 2. Wyjaśnij swoje osiągnięcia i postępy
  Pod drugim śródtytułem warto skupić się na osiągnięciach i postępach, które osiągnąłeś w czasie trwania obecnej umowy o pracę. Wymień konkretne zadania, projekty lub cele, które udało Ci się zrealizować. Możesz również wspomnieć o pozytywnych komentarzach lub opinii, jakie otrzymałeś od swojego przełożonego lub klientów. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek dane liczbowe, które potwierdzają Twój wkład w działanie firmy lub Twoje umiejętności, warto je tu uwzględnić.

 3. Zasygnalizuj swoje zainteresowanie dalszą współpracą
  W tym miejscu możesz zawrzeć informację o Twoim zainteresowaniu kontynuacją współpracy i dalszym rozwijaniem swojej kariery w danej firmie. Podkreśl, że jesteś gotów do nowych wyzwań i chcesz dalej rozwijać swoje umiejętności i talenty. Jeżeli masz jakieś konkretne cele, które chciałbyś osiągnąć w najbliższym okresie, warto je tu wymienić.

 4. Zaproponuj szczegóły dotyczące przedłużenia umowy o pracę
  W tej sekcji pisma możesz przedstawić konkretne propozycje dotyczące przedłużenia umowy o pracę. Możesz podać preferowany okres trwania przedłużenia oraz sugerować zmianę warunków finansowych lub innych zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Pamiętaj, że Twoje sugestie powinny być realistyczne i adekwatne do Twojej pozycji oraz aktualnej sytuacji firmy.

 5. Wyraź wdzięczność za rozważenie Twojej prośby
  Po przedstawieniu swoich propozycji i sugestii, warto zakończyć swoje pismo wyrażając wdzięczność za czas i uwagę, jakie Twój przełożony poświęcił na przeczytanie Twojego wystąpienia. Możesz również wyrazić nadzieję na pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby i kontynuację współpracy.

 6. Załącz dokumenty i referencje
  Aby wzmocnić swoją prośbę, warto załączyć wszelkie dokumenty lub referencje, które mogą potwierdzić Twoje umiejętności i osiągnięcia. Mogą to być kopie pozytywnych ocen pracy, referencje od klientów lub dokładny plan zadań, który udało Ci się zrealizować z sukcesem.

Wniosek

Przedłużenie umowy o pracę to decyzja, która może mieć duże znaczenie dla Twojej kariery. Przygotowanie skutecznego i dobrze przemyślanego pisma jest kluczem do osiągnięcia pozytywnego rezultatu. Przykłady wzorów pism oraz porady przedstawione w tym artykule powinny pomóc Ci w skonstruowaniu efektywnej prośby o przedłużenie umowy o pracę. Warto skorzystać z nich jako inspiracji i dopasować je do swojej konkretnej sytuacji zawodowej. Pamiętaj, że profesjonalne podejście i jasne argumenty są kluczowe w przekonaniu pracodawcy do kontynuacji współpracy.