Tomek Sawyer – Opowieść o dziecku

Tom Sawyer to jedna z najpopularniejszych amerykańskich powieści napisanych przez Marka Twaina. Książka opowiada o chłopcu o imieniu Tomek Sawyer, który lubi kraść i dziewczynie o imieniu Becky. Tom próbuje udowodnić swoją niewinność do prawa popełniając kilka przestępstw, a on zostanie aresztowany przez prawo. Będzie próbował uciec przed prawem, ukrywając się w jaskini.

Dlaczego książka została napisana?

Mark Twain od dawna chciał napisać powieść i chciał też napisać powieść o tytule Tomek Sawyer. Ale nie mógł napisać tej powieści, ponieważ był zajęty sprawami kolei. Postanowił więc napisać inną powieść i napisał tę powieść.

Czego ona dotyczy?

Powieść opowiada o chłopcu o imieniu Tomek, który lubi kraść i dziewczynie o imieniu Becky. Tom próbuje udowodnić swoją niewinność do prawa popełniając kilka przestępstw i będzie on aresztowany przez prawo. Będzie próbował uciec przed prawem, ukrywając się w jaskini.

Czym różni się od oryginału?

Tomek Sawyer jest jedyną powieścią Marka Twaina, która całkowicie różni się od oryginału. W oryginalnej powieści głównymi bohaterami byli Huck Finn i Jim. Jednak w nowej powieści występują tylko Tomek i Becky.

Co to oznacza?

Powieść nosi nazwę Tom Sawyer, ponieważ jest o chłopcu o imieniu Tom, który lubi kraść i dziewczynie o imieniu Becky.

Jaki jest główny bohater?

Tomek jest głównym bohaterem powieści i jest najmłodszym bratem rodziny. Lubi kraść i zostanie za to aresztowany przez prawo.

Co się stanie z głównymi bohaterami?

Tomek zostaje aresztowany przez prawo i spędzi 3 lata w więzieniu. Ale ucieknie z więzienia ukrywając się w jaskini i wyjdzie po 3 latach.

Wnioski:

Nie ma wątpliwości, że Tomek Sawyer jest jedną z najsłynniejszych amerykańskich powieści napisanych przez Marka Twaina. I myślę, że nikomu nie przypadnie do gustu.