Ucz się matematyki wokół siebie w gimnazjum

Czy czujesz się zdezorientowany, ponieważ studiujesz trudny przedmiot jak matematyka? W tym artykule, mam zamiar podzielić się z tobą 10 najlepszych sposobów, aby nauczyć się matematyki wokół ciebie w Middle School.

1. Oglądaj seriale telewizyjne:

W dzisiejszych czasach większość programów telewizyjnych jest wypełniona jakimiś ciekawymi historiami i epizodami, więc dlaczego nie spróbować znaleźć kilka problemów matematycznych podczas oglądania telewizji.

2. Zrób test:

Większość studentów nie udaje się zapamiętać podstawowych pojęć matematyki, ale nie jest konieczne, aby być dobrym w tym. Jeśli masz trudny czas, aby zapamiętać podstawowe pojęcia matematyki, a następnie można wziąć test.

3. Spróbuj rozwiązać równanie:

Jeśli masz trudny czas, aby rozwiązać pytanie, które zostało podane do Ciebie, a następnie można spróbować rozwiązać go samodzielnie. Nie mam na myśli tego, że musisz napisać jakiekolwiek równanie w swojej ręce, ale po prostu spróbuj rozwiązać je samodzielnie.

4. Oglądaj Youtube:

W dzisiejszych czasach Youtube jest wypełniony niesamowitymi filmami o matematyce. Możesz spróbować znaleźć odpowiedzi na problemy matematyczne, które stoją przed tobą podczas oglądania tych filmów.

5. Zagraj w grę:

Istnieje tak wiele gier, które są dostępne na rynku dla twojego smartfona, że możesz je wykorzystać do nauki matematyki. Możesz wybrać jedną z najlepszych gier matematycznych i spróbować rozwiązać problemy matematyczne.

6. Szukaj rozwiązania:

Jeśli nie jesteś w stanie rozwiązać danego pytania to możesz zapytać swojego przyjaciela lub nauczyciela. Jeśli nadal nie masz pomysłu, możesz znaleźć odpowiedź online.

7. Zapytaj swoich przyjaciół:

Przyjaciele są zawsze tam, aby pomóc ci, gdy jesteś w kłopocie. Możesz więc zapytać swoich przyjaciół, czy mają jakieś pytania z matematyki, z którymi się borykasz, a jeśli mają, to możesz o nich porozmawiać.

8. Praktyka:

Praktyka jest najlepszym sposobem na zdobycie wiedzy, więc zawsze, gdy czujesz, że nie wiesz nic z matematyki, możesz zacząć ćwiczyć. Na pewno załapiesz, o co chodzi.

9. Prowadź notatki:

Trzymaj notes i długopis w kieszeni i staraj się zapisywać równania, których nie jesteś w stanie rozwiązać.

10. Znajdź korepetytora:

Jeśli stoisz przed jakimś trudnym czasem, wtedy lepiej jest porozmawiać z rodzicami i poprosić o ich pomoc. Twoi rodzice będą w stanie poprowadzić cię we właściwym kierunku.

Wnioski:

Na koniec chciałbym powiedzieć, że powinieneś uczynić matematykę częścią swojego życia. Po prostu staraj się zachować powyższe punkty w swoim umyśle i spróbuj zastosować je w swoim codziennym życiu. Te wskazówki pomogą Ci uczynić matematykę częścią Twojej codziennej rutyny.