Kultura materialna przykłady

Słowo materializm jest szeroko stosowane w naszym codziennym życiu, ale możesz nie wiedzieć, co to właściwie znaczy. Ludzie myślą, że jest to dobra rzecz, ale w rzeczywistości jest to niebezpieczna kultura w szkołach. Jeśli mieszkasz w rozwiniętym kraju i chodzisz do szkoły, to bardzo rzadki przypadek, że nie natkniesz się na ucznia o materialistycznym nastawieniu.

Ludzie mają obsesję na punkcie swoich rzeczy i większość uczniów w szkołach jest bardziej zainteresowana rzeczami materialnymi niż uczeniem się nowych rzeczy. Kiedy jesteś w szkole, bardzo ważne jest, aby uczyć się różnych rzeczy, ale jeśli jesteś zainteresowany tylko swoimi materialistycznymi rzeczami, to nic nie może być lepsze.

Omówiliśmy już czym jest materializm i jakie są złe skutki tej kultury. Zobaczmy kilka przykładów materialistycznych zachowań w szkole i jak możemy im zapobiec?

Filmy

Jest taki popularny film o nazwie “The Breakfast Club”. W tym filmie jeden z głównych bohaterów zadaje pytanie “Czy jesteś bogaty?”. Jeśli obejrzysz ten film będziesz wiedział, że jeden z bohaterów jest zainteresowany tylko swoimi materialistycznymi rzeczami, nie jest zainteresowany nauką i nie jest również zainteresowany innymi ludźmi.

Jest to dobry przykład, aby pokazać, że materialistyczne rzeczy nie są dobrą rzeczą, ponieważ ludzie będą skupiać się tylko na swoich materialistycznych rzeczach i nie będą dbać o swoje studia.

Opłaty za studia

W niektórych krajach opłaty za studia są bardzo wysokie i naprawdę trudno jest studentom je opłacić. Niektórzy studenci nie mają nawet pieniędzy, aby zapłacić za studia.

To są ludzie, którzy naprawdę cierpią z powodu tej kultury, ale dlaczego są zainteresowani ich materialistycznymi rzeczami? To jest największe pytanie i nie mam na nie żadnej odpowiedzi.

Wnioski:

Jak widzieliśmy na tych przykładach, materialistyczne zachowanie studentów może być szkodliwe i ważne jest, aby unikać tego zachowania. Jeśli jesteś w tej samej sytuacji, spróbuj zmienić swoje zachowanie i skupić się na nauce.