Przedszkole nr 23 Żory: Informacje o przedszkolu nr 23 w Żorach

Przedszkole nr 23 Żory: Informacje o przedszkolu nr 23 w Żorach

Współczesne przedszkola odgrywają niezwykle istotną rolę w procesie wychowania i edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Jednym z takich miejsc, które dba o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych, jest Przedszkole nr 23 w Żorach. W tym artykule przedstawimy Państwu wszelkie informacje na temat tego przedszkola, abyście mogli poznać je bliżej.

Misja i wartości

Na wstępie warto zaznaczyć, że Przedszkole nr 23 Żory kładzie ogromny nacisk na rozwój emocjonalny, społeczny, intelektualny oraz fizyczny swoich podopiecznych. Jego misją jest stworzenie przyjaznej i otwartej przestrzeni, w której dzieci czują się bezpiecznie i swobodnie, a jednocześnie rozwijają swoje talenty i umiejętności.

Kadra pedagogiczna i metody nauczania

Jednym z najważniejszych składników przedszkola jest jego kadra pedagogiczna. Przedszkole nr 23 Żory może się pochwalić doświadczonymi i wykwalifikowanymi nauczycielami, którzy indywidualnie podchodzą do potrzeb każdego dziecka. Wykorzystują oni innowacyjne metody nauczania, oparte na zabawie i aktywności, aby rozbudzić ciekawość i chęć nauki u swoich podopiecznych.

Współpraca z rodzicami

Przedszkole nr 23 Żory przykłada ogromną wagę do współpracy z rodzicami. Rodzice są traktowani jako równorzędni partnerzy w procesie edukacji swojego dziecka. Organizowane są regularne spotkania, podczas których rodzice mogą rozmawiać z nauczycielami na temat postępów i potrzeb swojego dziecka. Wspólnie podejmuje się decyzje i planuje działania mające na celu wszechstronny rozwój malucha.

Bogata oferta edukacyjna

Przedszkole nr 23 Żory oferuje swoim podopiecznym nie tylko standardowe programy nauczania, ale także dodatkowe zajęcia z różnych dziedzin. Dzieci mają możliwość uczestniczyć w zajęciach artystycznych, muzycznych, sportowych, językowych i wielu innych. Ta bogata oferta edukacyjna umożliwia dzieciom rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz odkrywanie własnych talentów.

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń

Przedszkole nr 23 Żory dysponuje nowoczesną infrastrukturą, która zapewnia dzieciom przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i zabawy. Sale przedszkolne są przestronne, jasne i wyposażone w odpowiednie pomoce dydaktyczne. Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem, dlatego na terenie przedszkola znajduje się monitorowane miejsce do zabawy na świeżym powietrzu oraz wyposażenie zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa.

Przykłady realizacji projektów edukacyjnych

Przedszkole nr 23 Żory aktywnie uczestniczy w realizacji różnych projektów edukacyjnych. Współpracuje zarówno z lokalnymi instytucjami, jak i innymi przedszkolami. Przykładem takiego projektu może być “Przygoda z przyrodą”, podczas którego dzieci mają możliwość eksplorowania otaczającego ich świata przyrody poprzez obserwację, eksperymenty i badania.

Rekrutacja i kontakt

Jeśli jesteście zainteresowani zapisaniem swojego dziecka do Przedszkola nr 23 Żory, warto wiedzieć, że rekrutacja odbywa się w określonym terminie. Aby uzyskać więcej informacji na temat wymaganych dokumentów i procesu rekrutacji, warto skontaktować się z przedszkolem telefonicznie lub mailowo. Wszystkie niezbędne dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej przedszkola.

Przedszkole nr 23 Żory to miejsce, w którym każde dziecko może rozwijać swoje umiejętności i pasje w przyjaznej i inspirującej atmosferze. Doświadczona kadra pedagogiczna, bogata oferta edukacyjna i zaangażowanie w proces wychowawczy sprawiają, że przedszkole to stanowi świetny wybór dla rodziców poszukujących najlepszej edukacji dla swoich maluchów.